Placinte cu silvoita
si nu numai 🙂 Placinte cu cascaval sau chiar gogosi
Daci te apuci de o treaba apoi o faci pana la capat 🙂
Mini-ferma noastra urbana
06 Feb 2015 4 Comments
in Pofta de ...
Placinte cu silvoita
si nu numai 🙂 Placinte cu cascaval sau chiar gogosi
Daci te apuci de o treaba apoi o faci pana la capat 🙂
05 Feb 2015 8 Comments
in Diverse
Sa nu credeti ca pe mine nu ma mananca degetele, oho, si inca cum. Anul asta am lasat-o mai domol. Anul trecut am avut impresia ca am inceput prea repede. Oricum, un mic experiment acolo nu dauneaza 🙂 Asa ca azi am semanat lemon grass. In mod normal se poate prinde si din tijele ce se gasesc de cumparat la magazin, daca gasiti unele destul de proaspete. Eu am zis sa incerc intai cu seminte.
Si cum nu mai aveam folie transparenta sa acopar ghiveciul, am folosit
o casca de unica folosinta primita cand mergeam la bazin. Desi aveam casti de acasa, mereu primeam din astea, si le luam, pe motiv ca nu se stie la ce vor folosi 🙂
Si chiar s-a dovedit utila, se potriveste de minune pe ghiveci
Noroc ca le-am pastrat pe toate 🙂
03 Feb 2015 10 Comments
in Calatorii
Doar nu credeati ca am fost la zoo si nu va arat nimic 🙂
Daca tot am fost sa vedem ce zice ursul despre vremea ce va urma, am facut o scurta vizita si celorlalte animale, mai mult sau mai putin infrigurate.
Zoo Tg. Mures iarna, o parte dintre animale. Cred ca niciodata nu voi reusi sa le pozez chiar pe toate




02 Feb 2015 8 Comments
in Diverse
Ei au declarat asta
Si daca asta nu e destul de convingator, ursii au fost si ei de acord
Vi se pare voua ca ursul asta mai vrea inapoi in barlog, nu cred 🙂 A scos limba iernii si se pregateste de plaja
Banuiesc ca v-ati prins ca am fost la zoo.
Si ca sa intarim toate zicerile populare, de cand am plecat de la zoo si pana azi pe la amiaza a nins si a fost polei, deci a avut si vulpea gheata peste care sa treaca. Apoi a iesit soarele si a topit tot. Clar vine primavara 🙂
01 Feb 2015 2 Comments
in Acvariul meu
In sfarsit am ajuns si la magazin sa iau plante
In faza asta va mai ramane cel putin inca o saptamana, timp in care plantele se vor acomoda, eventual vor prinde si ceva radacini ca sa nu fie prea tare deranjate apoi de catre pesti. Sper ca se vor inmulti si vor popula frumos acvariul in timp.