Bondarel, bondarel, nu-i asa ca-i frumusel?
Prajitura cu gem Nr. 1
02 Apr 2014 4 Comments
in Mancare
Asadar va prezint prima prajitura pe care am produs-o din categoria prajiturilor cu gem. Am gasit o reteta de prajitura de post pe care am ajustat-o putin. Reteta originala era: 1 cana zahar, 1 cana ulei, 2 cani apa, un borcan de 400 gr gem, praf de copt, 3 linguri cacao, 1 cana nuca macinata, faina cat cuprinde.
Eu am pus asa: 1/2 cana zahar, 1 cana ulei, 1 cana apa, un borcan de dulceata amestec visine si zmeura cu o consistenta mai curgacioasa, praf de copt, 1/2 ciocolata neagra, 1 cana nuca bucati, faina 15 linguri cu varf – atat mi s-a parut mie ca cuprinde 🙂
Am tocat la robot nuca, ciocolata si zaharul
Peste ele am adaugat apa, uleiul si dulceata
Si a iesit o mixtura umeda
Am adaugat praful de copt si faina treptat pana mi s-a parut mie ca e destul de gros
L-am intins in tava mare de la aragaz. A iesit gros cam de un deget
Si l-am copt cam o ora la foc mic spre mediu
Ma asteptam sa ramana umeda, insa a iesit de-a dreptul sfaramicioasa
Poate putin cam seaca, insa merge de minune cu un pahar cu lapte, daca nu tineti cont ca ea de fapt e chiar de post 🙂
Si uite asa am scapat de un borcan de gem. Urmeaza restul 999 🙂
Ghici … ?
01 Apr 2014 14 Comments
in Diverse
Ce-o fi asta?
Din categoria “cine stie, castiga!” vizitatorii fideli stiu despre ce e vorba 🙂
L.E. O poza mai de la departare 🙂
L.L.E. Dupa un mic ajutor, avem trei castigatori 🙂
Gem, dulceata, magiun …
31 Mar 2014 16 Comments
in Diverse
Am o problema. Ei, nu chiar problema, insa noi nu prea suntem consumatori de gem si mama ma innebuneste ca are beciul plin si nu stie ce sa faca cu ele. Daca stiti cumva retete in care se poate folosi ca ingredient, gen checuri sau briose, nu clatite cu gem 🙂 tare v-as ruga sa-mi spuneti si mie. De preferat retete testate si reusite 🙂 ca altfel e plin netu’. Daca reusesc sa fac si eu ceva improvizatii va dau de stire.
Astept sugestii cu cat mai mult gem 🙂





























