Deac – te rog sa-mi trimiti adresa ta pe emailul din pagina de contact ca sa iti pot trimite premiul.
Felicitari !
Mini-ferma noastra urbana
21 Oct 2018 Leave a comment
in Diverse
Deac – te rog sa-mi trimiti adresa ta pe emailul din pagina de contact ca sa iti pot trimite premiul.
Felicitari !
17 Oct 2018 6 Comments
in Diverse
Ca tot suntem la capitolul coptaturi va propun un mic concurs 🙂
Scrieti un comentariu la aceasta postare in care sa-mi spuneti care e felul vostru de paine preferat si cu ce va place sa o cunsumati acompaniata si care este felul de pizza preferat.
Tragerea la sorti duminica 21.10 ora 21:00
Premiul:
Astept comentariile voastre !
16 Oct 2018 Leave a comment
Cum mai nou tot fac branza telemea imi ramane o cantitate destul de mare de zer pe care nu ma indur sa-l arunc. Am facut cu el clatite, mamaliga, iar acum am zis sa incerc si o paine dulce framantata cu zer.
Am framantat aluat de paine cu maia, insa in loc de apa am pus zer si un ou. Am framatat aluatul seara si am pus tava la dospit peste noapte in frigider. Da, aluatul cu maia dospeste si la frigider.
De dimineata am pus painea la cuptor, cam o ora si gata, paine proaspata 🙂
Miros de brutarie in toata casa la 7 dimineata.
Rasfat matinal 🙂
Buna treaba zerul asta !
12 Oct 2018 2 Comments
A venit si vremea curateniei de toamna in balcon. Chiar daca unele plante inca mai supravietuiau a venit vremea sa fac curat. Busuiocul, desi inca mai avea ceva varfuri verzi si cateva flori era prea obosit, iar ardeii iutii, desi aveau inca flori si ardei mici, erau deja doar bete goale fara frunze.
Am luat varfurile verzi de la busuioc si le-am pus intr-un pahar cu apa, cu putin noroc o sa faca radacini si voi avea busuioc proaspat toata iarna.
Ardeii iuti i-am cules pe toti, copti sau verzi si i-am pus la uscat alaturi de restul colectiei.
Anul asta ii pastrez asa, nu ma mai chinui sa le scot semintele, ii las la uscat si cand voi semana la primavara voi lua atunci semintele.
In schimb mai avem capsuni, sunt curioasa cat vor mai produce.
Si ca activitate productiva, am plantat bulbisorii de ceapa si usturoi de la Geta – multumesc 🙂
Acum fac planuri pentru la anul si caut metode de a lupta cu limacsii. In rest, intram incet in programul de iarna: citit-documentat, crosetat, bricolat, copt diverse 🙂 ceea ce va doresc si voua!
10 Oct 2018 Leave a comment
in Mancare
Cand trebuie sa pui mancare copilului la scoala devi inventiv si cauti solutii. Sa fie si bun, si sanatos, si compact, si usor de impachetat si sa arate bine 🙂
Prajitura cu mere si nuci in varianta impachetata si mini 🙂
Pentru aluat: 100 gr unt, 80 gr zahar, 1 ou, 225 gr faina, praf de copt, 1 lingura lapte, un praf de sare – se pun toate in robot si se framanta aluatul care se lasa apoi la rece o ora sau peste noapte. Pentru umplutura se pun cantitatile dupa gustul fiecaruia: mar razalit, nuca pisata si zahar si se calesc putin.
Din cantitatea de aluat de mai sus mi-au iesit 15 perechi (30 de floricele)
Se intinde aluatul foaie si se taie in fome de ce vreti voi, eu am ales floricele. Se pune in mijloc cate o lingurita de umplutura si apoi se acopera cu inca o forma de aluat. Se preseaza usor cu furculita pe margini sa se lipeasca cele doua bucati de aluat si se inteapa cu furculita in mijloc sa poata iesi aburul la copt.
Se coc 25-30 minute la foc potrivit, pana devin usor aurii pe margini
Nu sunt foarte dulci, acum depinde si de cat zahar folositi la umplutura, eu am pus foarte putin.
Se servesc cu lapte si cu multa pofta 🙂 si sperati sa mai ramana si de pus in pachetul de scoala a doua zi.